KGW datuje się na rok 1948. Powstało przy Kółku Rolniczym w Płaskocinie. Pierwszą przewodniczącą została Bronisława Burzykowska. Kolejno funkcje przewodniczącej KGW pełniły: Bronisława Burzykowska 1948 – 1973, Maria Targaszewska 1973 – 1974, Stanisława Kołodziejska 1974 – 1975, Stefania Markiewicz 1975 – 1976, Bronisława Burzykowska 1976 – 1996, Jadwiga Plichta od 1996 do chwili obecnej.
W początkowym okresie istnienia KGW w Płaskocinie zajmowało się kształtowaniem życia społecznego na wsi, a także było głosem kobiet w trudnym powojennym czasie przemian polityczno-gospodarczych.
Panie zajmowały się głównie organizacją spotkań integracyjnych i aktywizacyjnych. Dochody Koła pochodziły ze składek członkowskich, wypożyczalnia serwisu obiadowego na 300 osób, wypożyczalnia szatkownicy do kapusty (wchodzącej w skład majątku Koła do grudnia 1974), drewnianej podłogi czy organizacji wiejskich zabaw tanecznych.
Należy zwrócić uwagę, że pierwsze pisane wzmianki o kole z lat 70. wskazywały, iż wszelkie uroczystości wiejskie, w tym również zabawy taneczne, były organizowane na prywatnych posesjach mieszkańców Płaskocina. W trakcie zabaw panie sprzedawały bilety, organizowały bufet alkoholowy oraz wynajmowały orkiestrę.
KGW w Płaskocinie zajmowało się też rozprowadzaniem piskląt oraz mieszanki paszowej dla nich. W początkowym okresie istnienia Koła organizowane były spotkania okazjonalne, szkolenia rolnicze i kursy kulinarne. Dodatkowo Koło organizowało wycieczki krajoznawcze dla członkiń KGW, wycieczki do teatru (na przykład w 1981 roku panie obejrzały spektakl „Przeminęło z wiatrem”), wycieczki do miejsc kultu religijnego – Częstochowy i Lichenia.
Delegacja z Koła brała udział w uroczystościach patriotycznych w Kocierzewie Południowym. Członkinie angażowały się również w działania społeczne, jak na przykład „Zorganizowanie zwalczania stonki w jednym dniu”, „Wizyta lekarza”. Wnioskowały o podłączenie telefonów do wsi, otwarcie sklepu w Płaskocinie oraz powstanie trasy autobusowej która będzie biegła przez miejscowość.
Ciekawostką może się okazać tematyka konkursów przeprowadzonych w latach 70. ubiegłego wieku. Panie uczestniczyły w konkursach o następującej tematyce:
- konkurs czystości obór oraz czystego udoju mleka, inwentarza i budynków gospodarskich;
- konkurs ogródków warzywnych;
- konkurs wypieku ciasta;
- konkurs uprawy – warzywa i owoce;
- konkurs więcej mleka dobrej jakości.
W tamtych czasach członkinie rozwijały swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach takich jak: - kurs mleczny,
- kurs fryzjerski,
- kurs gotowania i pieczenia,
- kurs robienia surówek i sałatek warzywnych.
Prężna działalność, charakterystyczna dla tamtych czasów, wynikała z możliwości pozyskiwania dofinansowania z Kółka Rolniczego w Płaskocinie oraz późniejszej Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kocierzewie południowym, a także Banku Spółdzielczego czy mleczarni w Łowiczu.
Cykliczną imprezę organizowaną w latach 70. i 80. był Dzień Kobiet, ale zdarzały się również inne imprezy tematyczne na przykład z okazji Dnia Dziecka. Panie w uczestniczyły w dożynkach gromadzkich oraz wystawach rolniczych organizowanych na terenie gminy.
Warta uwagi ciekawostka dotyczy tego, na jakie funkcje wybierane były członkinie Koła, ponieważ oprócz tych oczywistych jak – przewodnicząca, wiceprzewodnicząca, skarbnik i sekretarz, istniały również takie jak – przodownica do spraw produkcji rolnej, przodownica do spraw opieki nad dziećmi, przodownica do spraw opieki zdrowotnej czy wreszcie przodownica do spraw opieki oświatowej!
Dobroduszność członkiń koła w latach 70. i 80. przejawiała się w darowiznach finansowych przekazywanych na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Godnym uwagi jest również fakt iż w 1984 roku całość oszczędności w wysokości 12 000 zł Koło Gospodyń Wiejskich w Płaskocinie przeznaczyło na budowę miejscowej remizy strażackiej.
W 1978 roku miały miejsce obchody jubileuszu 30-lecia istnienia KGW w Płaskocinie. Uroczystość odbyła się w domu prywatnym u pani Marii Plichty. W uroczystości wzięły udział członkinie KGW oraz zaproszeni goście. W 1983 roku zorganizowane zostało 35-lecie KGW, w 1988 roku – 40-lecie.
W latach 1990-1996 Koło zawiesiło swoją działalność.
Obecnie KGW w Płaskocinie współpracuje z Gminną Radą Kół Gospodyń Wiejskich w Kocierzewie Południowym, Ochotniczą Strażą Pożarną w Płaskocinie oraz sołectwem Płaskocin.
Panie uczestniczą w imprezach i spotkaniach organizowanych na terenie gminy Kocierzew Południowy i powiatu łowickiego. Cyklicznie organizowane są Dni Kobiet oraz Jesienne spotkania integracyjne.
W 2018 roku KGW było zaangażowane w organizację obchodów 100-lecia OSP w Płaskocinie. W 2021 roku KGW ze środków funduszu sołeckiego wymieniło serwis obiadowy na nowy. Obecnie serwis składa się z kompletu naczyń dla 80 osób. Na dzień dzisiejszy do KGW Płaskocinie należy 25 pań.