Historia Koła Gospodyń Wiejskich w Wejscach związana jest z Kółkiem Rolniczym, które powstało w 1959 roku i zajmowało się mechanizacją wsi – zadaniem wówczas niełatwym, ponieważ rolnicy podchodzili do niego bardzo nieufnie i potrzebowali nieco czasu, aby się do mechanizacji przekonać.
Samo KGW powstało w 1965 roku. Pierwszy Zarząd tworzyły: Zofia Sejdak – przewodnicząca, Genowefa Łacheta – skarbnik i Lucyna Sieczkowska – sekretarz. W pierwszym roku działalności Koło liczyło 27 członkiń.
W 1966 roku nastąpiła zmiana Zarządu, do którego weszły Leokadia Pałka jako przewodnicząca, Julia Siekiera – skarbnik, Maria Włodarczyk – sekretarz.
W 1968 roku koło liczyło 39 członkiń. W tymże roku KGW wspólnie z młodzieżowym kołem „Zelew” i Kółkiem Rolniczym wystawiło „Wesele łowickie”, w które po raz pierwszy wystawione zostało na Święcie Ludowym, zorganizowanym Wejscach.
W 1971 roku z okazji Święta Odrodzenia, wystawiono ponownie „Wesele łowickie” i zorganizowano zabawę taneczną, z której dochód przeznaczono na budowę szkoły w Wejscach.
1972 roku wybrano nowy zarząd w składzie: Kazimiera Łacheta – przewodnicząca, Zofia Sejdak – skarbnik, Leokadia Pałka – sekretarz. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano zespołowy zakup kurcząt, zorganizowano wycieczkę do Warszawy , w jej programie było zwiedzanie stolicy oraz wizyta w teatrze na spektaklu pod tytułem „Twój na wieki”.
Członkinie koła pomagały w organizacji uroczystości związanej z otwarciem Szkoły Podstawowej w Wejscach, podczas której wystawiono po raz trzeci „Wesele łowickie”.
W 1976 roku KGW w Wejscach zorganizowało dla swoich członkiń kurs gotowania i pieczenia, a dla wszystkich okolicznych mieszkańców – zabawę taneczną.
W latach 1977-1982 gospodynie organizowały choinki noworoczne dla dzieci, Dzień Dziecka, Dzień Kobiet, wakacyjny dzieciniec wiejski, a także zebrania.
W 1983 roku wybrano nowy Zarząd w składzie: przewodnicząca Irena Zawadzka, sekretarz Irena Zakościelna, skarbnik Zofia Sejdak.
W 2000 roku zarząd wybrany w 1983 roku złożył rezygnację, a członkinie wybrały nowy w składzie: przewodnicząca Danuta Blus, sekretarz Hanna Simińska, skarbnik Janina Nowicka. Powstała również Komisja Rewizyjna w składzie: Krystyna Trakul, Barbara Sajdak, Danuta Anasiak.
Kolejne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w 2005 roku. Wybrano wówczas Zarząd w składzie: przewodnicząca Danuta Blus, sekretarz Alina Buczek, skarbnik Magdalena Lesiewicz.
Do Komisji Rewizyjnej wybrane zostały: Krystyna Trakul, Bożena Skomiał, Teresa Bogusz.
W 2010 roku do Zarządu weszły: Danuta Blus jako przewodnicząca, Alina Buczek jako sekretarz, Krystyna Trakul jako skarbnik oraz Joanna Kukieła. Do Komisji Rewizyjnej wybrane zostały: Bożena Skomiał jako przewodnicząca, a także Elżbieta Kapusta i Zofia Buczek.
W 2015 roku wybory w KGW w Wejscach wyłoniły Zarząd w składzie: Danuta Blus – przewodnicząca, Elżbieta Kapusta – zastępca przewodniczącej, Krystyna Trakul – sekretarz, Małgorzata Słomiana – skarbnik, Zofia Buczek, Grażyna Majewska i Joanna Kukieła.
Wybrano również osoby odpowiedzialne za wypożyczenie naczyń: Danuta Blus, Małgorzata Słomiana, Małgorzata Roróg, Alina Buczek, Joanna Kukieła i Katarzyna Skomiał.
Wybrano osoby odpowiedzialne za sprawy kościelne: Krystyna Trakul, Elżbieta Kapusta, Joanna Szymańska i Zofia Buczek.
Komisja Rewizyjna powstała została w składzie: Bożena Skomiał, Beata Anasiak i Barbara Jaros.
Kolejne wybory miały miejsce w 2020 roku. Tym razem przewodniczącą wybrana została Marzena Fudała, zastępcą przewodniczącej Małgorzata Rokicka, sekretarzem Zofia Buczek, skarbnikiem Małgorzata Słomiana, w Zarządzie znalazły się również Grażyna Majewska oraz Katarzyna Skomiał. Do spraw kościelnych wybrane zostały Krystyna Trakul oraz Joanna Szymańska.
Komisja Rewizyjna wybrana została w identycznym składzie jak w 2015 roku: Bożena Skomiał, Beata Anasiak, Barbara Jaros.
Działalność Koła na przestrzeni lat polegała i polega na wypożyczeniu naczyń na imprezy okolicznościowe, udział w przygotowaniach do imprez okolicznościowych, udział w przedsięwzięciach gminnych organizowanych przez władze samorządowe oraz Gminną Bibliotekę Publiczną.